Dzień: 12 września 2021

Jak przygotować się do matury z polskiego?

Matura z języka polskiego, a także z innych przedmiotów na pewno wymaga systematyczności. Tylko dzięki temu będzie można przypomnieć sobie cały materiał, który wcześniej przerabiało się na lekcjach. Nie można bowiem zapomnieć, że do egzaminu dojrzałości młodzi ludzie uczą się przez kilka lat. Ostatnia klasa szkoły średniej to tylko i wyłącznie powtórki. Nauka na pewno wymaga zgromadzenia odpowiednich materiałów. Na tej liście znaleźć się mogą zeszyty z poprzednich lat z odpowiednimi notatkami, repetytoria. Nie warto zapomnieć również o podręcznikach, które służyły i nadal służą do nauki. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to dobrym przykładem jest książka Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe od Tania Książka.

Materiał do nauczenia

Nie można zapomnieć o tym, że jest to książka, która nie tylko ma służyć do powtórek, ale także do opanowania materiału bieżącego. Każdy nauczyciel doskonale wie, że ważne są powtórki, ale nie można również zapomnieć o materiale, który przerabiany jest na bieżąco. W szczególności, że na maturze mogą pojawić się pytania odnośnie okresów, jakie omawiane są w książce.

Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” obejmuje dwudziestolecie międzywojenne oraz wojnę i okupację. To opracowanie zbiorowe, które krok po kroku przybliża dane epoki, dzięki czemu stają się one jeszcze bardziej przejrzyste,

Uczniowie mają szansę na to, aby poznać poszczególne teksty literackie z danych epok. Są one nie tylko dowodem wielkiego talentu, ale także tego, co też działo się w tych właśnie czasach. W szczególności w Polsce – w kraju, który był z każdej strony atakowany przez wrogów. Podręcznik kładzie duży nacisk na to, aby uczniowie w prawidłowy sposób nauczyli się analizy literackiej i pracy z tekstami źródłowymi.

w górę